Disputation 28 september
Nu är det tydligen officiellt. Jag har antytt det tidigare men nu går det att läsa på internet och då är det ju sant: Jag ska disputera den 28 september. Nästa fredag har jag slutseminarium och då får vi se vad opponenten säger. Är manuset alltför tunt kommer hon att rekommendera mig att skjuta på det hela men annars blir det av till hösten. Alla måste komma!
Etiketter: forskning, personligt


3 kommentarer:
Ser fram emot detta! Tyvärr ligger Trollhättan och Umeå inte nästgårds men jag väntar med iver på att få läsa avhandlingen!
mvh
Christina Lj
Det är bara att gratulera, eller hålla tummarna. Eller opponera sig, men först... Läsa avhandlingen.
Lycka till (om man nu får skriva det...?)
Ser också fram mot att ta del av avhandlingen och skall givetvis försöka ta mig till disputationen. Vi får hoppas att allt går väl nästa fredag.
Skicka en kommentar
Länkar till det här inlägget:
Skapa en länk
<< Startsida